Czym jest winoterapia?

Co to jest winoterapia?

Winoterapia to szereg zabiegów SPA wykorzystujących prozdrowotne działanie winogron – różnych ich odmian, ich soku, miąższu i pestek. Są to luksusowe zabiegi wpływające na nasze ciało oraz redukujące stres i zmęczenie psychiczne. SPA i wino, czy to nie piękne połączenie?

Kosmetyki na bazie winogron

Oprócz zabiegów produkowane są również kosmetyki na bazie winogron. Do ich produkcji wykorzystuje się skórkę, która posiada właściwości regenerujące oraz pestki, z których pozyskuje się miąższ i olej. Bogate w polifenole i witaminy kosmetyki doskonale wpływają na skórę. Powodują ujędrnienie i mają właściwości antycellulitowe. Dla twarzy korzystne będzie ich działanie odmładzające, regenerujące i antyzmarszczkowe. Oprócz poprawy krążenia i zwiększeniu elastyczności skóry piękny zapach towarzyszący zabiegom i kosmetykom relaksuje i redukuje stres. Dzięki temu, że w winogronach i produktach z nich pochodnych znajdują się polifenole, flawonidy i antocyjany, zabiegi spowalniają proces starzenia się.

Kąpiel w winie – niesamowity relaks

Kąpiel w czerwonym winie rozluźnia całe ciało. Takie zabiegi stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Regenerują zmęczone ciało, rozluźniają napięte mięśnie, poprawiają krążenie i przede wszystkim relaksują. Wcześniej możemy zastanowić się jakie polskie wino do kąpieli wybrać, ponieważ zabiegom towarzyszy najczęściej lampka wybranego wina.