4 marca 2015

Enoturystyka

Wiele osób coraz chętniej wybiera oryginalną formę podróżowania, jaką stanowi enoturystyka. Jest to turystyka winiarska, która umożliwia chętnym odwiedzenie miejsc związanych z winoroślą. Słowo wywodzi się od greckiego słowa „oinos”, oznaczającego wino. Współcześnie enoturystyka rozwija się bardzo dynamicznie w wielu miejscach na świecie. Również Polska jest krajem, w którym ta gałąź branży turystycznej znajduje coraz większe grono zainteresowanych. Podróżujący mają okazję zwiedzić region, gdzie produkowane jest wino, a dodatkowo poznać proces powstawania trunku od kuchni. Dla odwiedzających dostępne są winiarnie czy winnice, a także wydarzenia, podczas których odbywają się degustacje win. Dzięki takiej formie podróżowania można również poznać osoby pracujące przy produkcji trunku na co dzień. Miejsca zapraszające enoturystów to najczęściej rodzinne winnice, które pragną dzielić się z kolejnymi osobami tajnikami produkcji tego wyjątkowego alkoholu z winorośli.

Warto sprawdzić miejsca oferujące liczne atrakcje oraz noclegi dla enoturystów. Takim zakątkiem jest Winnica Dwie Granice.

Enoturystyka Podkarpacie

Warto sprawdzić miejsca oferujące liczne atrakcje oraz noclegi dla enoturystów. Takim zakątkiem jest Winnica Dwie Granice. Z myślą o rozwoju działalności pod kątem enoturystyki, obiekt został powiększony o salę degustacyjną oraz sklep. Noclegi w winnicy są kolejnym etapem rozszerzania oferty dla przyjeżdżających gości. Już niedługo miłośnicy win będą mieli okazję skorzystać z możliwości zatrzymania się na noc na terenie Winnicy Dwie Granice. To świetnie rozwiązanie dla tych, którzy pragną wybrać się w dłuższą podróż i lepiej poznać region. Noclegi w winnicy stanowią doskonałą opcję, jeśli pragnie się skorzystać z lokalnych atrakcji. W pobliżu znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, dlatego dla wszystkich enoturystów noclegi w winnicy będą świetnym przystankiem podczas zorganizowanego wyjazdu.

Dla wszystkich wybierających się w te strony oferujemy zwiedzanie naszych winnic – jednej w Przysiekach, a drugiej w Bączalu Górnym. Następnie zapraszamy do winiarni, w której piwnicach pokazujemy gościom, jak wygląda cały cykl produkcyjny. Jeśli tylko odwiedzający nas wyrażają chęć, przygotowujemy degustację naszych trunków w winnicy lub w specjalnej sali, która może pomieścić grupę około 40 osób.

Winnice w Polsce noclegi

Obecnie noclegi w winnicy cieszą się ogromną popularnością. Wielu gości przyjeżdża z najodleglejszych zakątków Polski, by móc poznać kulturę i tradycję tego obszaru. Enoturystyka to nie tylko poznawanie lokalnych winiarni, ale również regionu, dlatego warto wybrać się do takich miejsc jak Skansen Archeologiczny Karpacka Troja czy kompleks muzealny w Trzcinicy, niedaleko Jasła. Tam też znajduje się Kościół pod wezwaniem Świętej Doroty, uznawany za jeden z największych zabytków europejskiego budownictwa sakralnego.

Pragniemy, by hasło enoturystyka stało się nieodłączną częścią regionu. Wiele obiektów, takich jak winnice w Polsce noclegi oferuje coraz częściej, by móc zapewnić gościom kompleksową obsługę. Serdecznie zapraszamy do naszej Winiarni Dwie Granice!